Pojďte, pane, budeme si hrát!

Určitě znáte tuhle milou větu medvědů od Kolína.

Jako by nám medvědi svoji proslulou větou, chtěli připomenout, že hrát si je kreativní, udržuje mladého ducha a vnáší do našich životů radost, a že bychom na to neměli zapomínat po celý život.

girl-757025_640

Ubíhají poslední dny prázdnin a přesně to je čas na hraní, odreagování se, vzpomínání, tvoření a radosti, jako dělaný. Pojďte si je se mnou prodloužit.

Prázdniny miluje snad každé dítě. To slovo mě vrací do dětství, voní senem a deštěm letních bouřek, sladkými jahodami, mechem a vyhřátou mezí. V uších mi zní čiřikání vlaštovek v hnízdech pod naší střechou. PRÁZDNINY…plné dobrodružství, nových přátelství a her.

Léto sice pomalu končí, ale pojďte využít poslední příjemné dny, zapomenout a chvíli si hrát, pojďte se vyřádit! Zapomeňte na svůj věk, starosti a obavy, co tomu řeknou ostatní. Probuďte v sobě múzu, třeba i při sklence dobrého vína a popusťte uzdu vaší fantazii. Vraťte se zpět do let, kdy všechno bylo možné – nemožné ihned a zázraky do tří dnů.

Nedávno jsem se zúčastnila workshopu tvůrčího psaní s Alenou Vorlíčkovou a jedno z hravých cvičení na uvolnění bylo na téma prázdniny. A bylo úžasné, kolik různých dílek přišlo na svět a jak jsme se při tom pobavili, nasmáli i v zamyšlení tiše poslouchali krásné myšlenky. Bylo to živé setkání, plné energie, hravosti i zábavy a odreagování se.

man-1202404_640

A proto  – mám pro vás ,,soutěž“ tvůrčí a hlavně hravou, pro pobavení. Napište si pod sebe slovo prázdniny, na každý řádek jedno písmeno

P

R

Á

Z

D

N

I

N

Y

a pište, vymyslete, vytvořte na počáteční písmena nějakou básničku, text, který vás napadá v souvislosti s prázdninami. Co si vybavíte, když si řeknete – prázdniny, co se vám spojuje s prázdninami…

harvest-1603122_640

Pak přidejte do komentářů přímo tady pod článek a sdílejte. Text, který získá nejvíc hlasů, lajků, bude vítězný. Autor ode mě dostane zdarma obrázek na míru, kreslený pastelkami i s krátkým komentářem.

Na mé obrázky se můžete podívat tady.

Moc se těším na vaše prázdninové tvoření, na textíky a hlavně na to, jak si to spolu užijeme.

Pojďte pane, paní, budeme si hrát! Pište, přidejte do komentářů, sdílejte s vašimi známými, kamarády, přáteli a získejte od nich lajk k vašemu komentáři.

Nejde o mistrovská díla, o bezchybné úžasné texty a básničky, které se rýmují. Cílem je se bavit, probudit v sobě zase dítě, vrátit se zpět do dětských let. Prožít znovu prázdniny ve vzpomínkách, s radostí si zasoutěžit a otevřít se tvořivosti a radosti. Jste báječní a moc se těším na vaše texty na téma prázdniny a nemůžu se dočkat, až mi cinknou první příspěvky v komentářích…

ODVAŽ SE, PIŠ, SDÍLEJ A VYHRAJ! POJĎ SI HRÁT!

Do 9.9.2016 vkládejte a sdílejte vaše výtvory, vítěz bude zveřejněný na facebooku na Dětství – krajina mého srdce.

Kdy jsou děti nejšťastnější? Když mají šťastné rodiče! Proto vás chci trochu pobavit a pošťouchnout. Nebuďte vážní, pojďte si vážně hrát.

Těším se

P

R

Á

Z

D

N

I

N

Y

girl-763065_640

 

Viktoria Demartini
Baví mě inspirovat ostatní k objevení vlastní jedinečnosti, pochopení vzájemného soužití, respektu a k tomu, jak umět rozvinout skrytý potenciál nejen u dětí. Více o mně najdete v mém příběhu zde>>
Komentáře