Pojďte, pane, budeme si hrát!

Určitě znáte tuhle milou větu medvědů od Kolína.

Jako by nám medvědi svoji proslulou větou, chtěli připomenout, že hrát si je kreativní, udržuje mladého ducha a vnáší do našich životů radost, a že bychom na to neměli zapomínat po celý život.

girl-757025_640

Ubíhají poslední dny prázdnin a přesně to je čas na hraní, odreagování se, vzpomínání, tvoření a radosti, jako dělaný. Pojďte si je se mnou prodloužit.

Prázdniny miluje snad každé dítě. To slovo mě vrací do dětství, voní senem a deštěm letních bouřek, sladkými jahodami, mechem a vyhřátou mezí. V uších mi zní čiřikání vlaštovek v hnízdech pod naší střechou. PRÁZDNINY…plné dobrodružství, nových přátelství a her.

Léto sice pomalu končí, ale pojďte využít poslední příjemné dny, zapomenout a chvíli si hrát, pojďte se vyřádit! Zapomeňte na svůj věk, starosti a obavy, co tomu řeknou ostatní. Probuďte v sobě múzu, třeba i při sklence dobrého vína a popusťte uzdu vaší fantazii. Vraťte se zpět do let, kdy všechno bylo možné – nemožné ihned a zázraky do tří dnů.

Nedávno jsem se zúčastnila workshopu tvůrčího psaní s Alenou Vorlíčkovou a jedno z hravých cvičení na uvolnění bylo na téma prázdniny. A bylo úžasné, kolik různých dílek přišlo na svět a jak jsme se při tom pobavili, nasmáli i v zamyšlení tiše poslouchali krásné myšlenky. Bylo to živé setkání, plné energie, hravosti i zábavy a odreagování se.

man-1202404_640

A proto  – mám pro vás ,,soutěž“ tvůrčí a hlavně hravou, pro pobavení. Napište si pod sebe slovo prázdniny, na každý řádek jedno písmeno

P

R

Á

Z

D

N

I

N

Y

a pište, vymyslete, vytvořte na počáteční písmena nějakou básničku, text, který vás napadá v souvislosti s prázdninami. Co si vybavíte, když si řeknete – prázdniny, co se vám spojuje s prázdninami…

harvest-1603122_640

Pak přidejte do komentářů přímo tady pod článek a sdílejte. Text, který získá nejvíc hlasů, lajků, bude vítězný. Autor ode mě dostane zdarma obrázek na míru, kreslený pastelkami i s krátkým komentářem.

Na mé obrázky se můžete podívat tady.

Moc se těším na vaše prázdninové tvoření, na textíky a hlavně na to, jak si to spolu užijeme.

Pojďte pane, paní, budeme si hrát! Pište, přidejte do komentářů, sdílejte s vašimi známými, kamarády, přáteli a získejte od nich lajk k vašemu komentáři.

Nejde o mistrovská díla, o bezchybné úžasné texty a básničky, které se rýmují. Cílem je se bavit, probudit v sobě zase dítě, vrátit se zpět do dětských let. Prožít znovu prázdniny ve vzpomínkách, s radostí si zasoutěžit a otevřít se tvořivosti a radosti. Jste báječní a moc se těším na vaše texty na téma prázdniny a nemůžu se dočkat, až mi cinknou první příspěvky v komentářích…

ODVAŽ SE, PIŠ, SDÍLEJ A VYHRAJ! POJĎ SI HRÁT!

Do 9.9.2016 vkládejte a sdílejte vaše výtvory, vítěz bude zveřejněný na facebooku na Dětství – krajina mého srdce.

Kdy jsou děti nejšťastnější? Když mají šťastné rodiče! Proto vás chci trochu pobavit a pošťouchnout. Nebuďte vážní, pojďte si vážně hrát.

Těším se

P

R

Á

Z

D

N

I

N

Y

girl-763065_640

 

Viktoria Demartini
Baví mě inspirovat ostatní k objevení vlastní jedinečnosti a vnitřní krásy. Více o mně najdete v mém příběhu zde>>
Komentáře
  • Jak se rodí géniové

    Dětství je počátek... Tady začíná náš život. Je to období, kdy se vlivem našeho okolí utváří naše osobnost, charakter, kdy nás ostatní učí vnímat svět, utváří nám realitu a tvoří se základ toho, jak jednou budeme žít.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky