Kudy tudy do Bavorova? Aneb o čem to celé bude

Když jsem přemýšlela kudy a jakou cestou se vydat, na co zaměřit své stránky, a o čem by měl být můj blog, chvíli mi trvalo, než jsem dala myšlenkám tu správnou podobu.

Celý život jsem pobývala mezi  dětmi. Uvědomila jsem si, že události z dětství nás ovlivňují po celý život. Zajímá vás jak?  Rozhodla jsem se vám o tom psát.

O čem to celé bude

Protože jedno navazuje na druhé, pojala jsem celé téma více ze široka. Chci vám přiblížit a pomoci pochopit souvislosti. Ukázat kde vznikají problémy, jak se můžou odstranit a ideálně, jak jim předcházet. Kdy je čas začít dítě rozvíjet. A jak si užívat své děti, své rodičovství.

Vytvořit jasný přehled o tom, co je dítě v daném věku schopné samo zvládnout, ve kterých oblastech děti rozvíjet a proč, vkládat náměty, zajímavé odkazy a nápady,  články, zprostředkovat vám inspiraci.

Jistě mi dáte za pravdu, že každé semínko potřebuje výživnou půdu a optimální podmínky, aby mohlo růst – dostatek světla, tepla a vláhy. Když chcete stavět dům, musíte zas připravit kvalitní, pevné základy. O svůj majetek taky pečujeme s důkladností – do auta pravidelně doléváme benzín, olej, jezdíme do myčky a do servisu. Asi si říkáte proč o tom píšu…

jahoda se srdcem

Ze zcela prostého důvodu. Když chceme porozumět dětem a dát jim ze sebe to nejlepší a při tom si užívat život, taky pro to musíme vytvořit vhodné podmínky a předpoklady. Nejdříve musíme být my sami se sebou vyrovnaní a v souladu se svým životem – to je ta úrodná půda, základy pro stavbu domu, pak můžeme být dobrými rodiči, s láskou vychovávat děti a žít šťastný a spokojený život.

Když jsme v pohodě sami se sebou, svým životem, můžeme být v pohodě jako rodiče a prožíváme pohodu i se svými dětmi.

Všichni jsme byli dětmi, prožili dětství a zůstali jsme dětmi i v dospělosti, ačkoliv si to neuvědomujeme. Naše vnitřní dítě, dítě v nás, to jsme my tam někde uvnitř sebe a návratem do dětství a ke vzpomínkám můžeme většinou vyřešit i naše současné problémy. Naše vzpomínky a zranění si neseme  po celý zbytek života a podvědomě nás ovlivňují v době dospívání a dospělosti.

Chci psát o dětech, a nejen o nich, o láskyplném přístupu, které jsou ty důležité kroky a čeho se rozhodně vyvarovat. O přirozeném vývoji o návratu k dětství, o dětech v nás, o přirozenosti, tedy o pravdivém životě, což bezesporu děti úžasně demonstrují, než je začneme tvarovat a deformovat k obrazu svému.

Přesně to krásně přibližuje Jaroslav Dušek vtipnou formou ve Čtyřech dohodách. Přikládám krátkou ukázku z části  jeho představení.

🙂 Cíl je jasný a můžeme se spolu vydat na cestu šťastných dětí a spokojených rodičů. Budu ráda, když se přidáte.

Sama nejsem dokonalá a spoustu věcí bych dnes dělala jinak, neznám odpovědi úplně na všechno, ale hodně jsem se naučila, pochopila a znám cesty, kterými vás můžu provést. Ráda vás vezmu s sebou.

Viktoria Demartini
Baví mě inspirovat ostatní k objevení vlastní jedinečnosti a vnitřní krásy. Více o mně najdete v mém příběhu zde>>
Komentáře